Sinema Kulübü

“Sinema Kulübü”

Sinema Kulübü

Dilworld Dil Okulları olarak okuma,yazma,dinleme ve konuşma yeteneklerinin gelişimini önemsediğimiz gibi bunların çocuklarımıza daha eğlenceli bir şekilde aktarılması ve drama çalışmalarıyla günlük hayata entegre edilebilmesini oldukça önemsiyoruz.Bu kapsamda öğrencilerimizin görsel yeteneklerinin, konuşma ve dinleme kabiliyetlerin gelişimi ve günlük kalıpları öğrenebilmeleri için Sinema Kulübü etkinliklerimiz ile onları destekliyoruz.

Dilworld Dil Okulları olarak tüm öğrencilerimizin yararlanabileceği birçok aktivite dersleri uygulamaktayız. Movie Club adını verdiğimiz bu aktivite dersimiz de bunlardan sadece biri. Bu aktivite dersini uygulamamızın asıl nedeni hem işitsel, hem görsel olarak yabancı dil öğreniminin hızlandırılmasıdır. Dile karşı aşinalık kazandırmak ve akıcı, doğru telaffuza sahip olmalarını sağlamaktır. Öğrencilerimize özel hazırladığımız Movie club derslerimiz katılımın serbest olduğu aktivite derslerdir. Bu dersler eğitim süreci boyunca öğrencilerimizin ücretsiz katılabileceği derslerdir. Öğrencilerimiz bu eğitimlerde film izleme ve filmden sonra speaking çalışması ile film yorumlama şeklinde programları tamamlamaktadırlar. Bu aktivite derslerimiz de diğer eğitim programlarımız gibi uzman Türk ya da yabancı eğitmenler eşliğinde yürütülmektedir.

Sinema kulübü aktivitelerimize tüm Çocuk İngilizcesi öğrencilerimiz herhangi bir sınırlama olmadan ücretsiz katılabilmektedir.Yol gösterici ve yaratıcı eğitmenlerimiz eşliğinde, öğrencilerimizin eğlenceli oyunlarla sıkılmadan kalıcı kelime bilgisi edinmesini sağlıyoruz.